ROD Pionier w Choszcznie

tel.: 797-116-580

e-mail: pionier.choszczno@ogrodyrod.pl

Woda - propozycja rozwiązania problemu

Szanowni Państwo!

Za nami niespotykana od wielu lat fala upałów, która dotkliwie doświadczyła wielu działkowców, dbających od wczesnej wiosny o roślinki na swoich działkach i mających nadzieję na dobre plony. Taka sytuacja miała miejsce nie tylko w naszym Ogrodzie, ale doświadczyła m.in. wiele innych ROD i nie tylko. Nie jest to oczywiście wytłumaczenie braku w tym okresie wody na naszych działkach, ale chcę podkreślić, że ten Zarząd działa od 06 kwietnia 2019 r. i wydaje się, że pretensje należy w głównej mierze kierować do poprzednich zarządów, które mogły podejmować działania, a niewiele lub niedostatecznie w tym względzie zrobiły, z wyjątkiem poprzedniego Zarządu, który w 2017 r. zlecił wykonanie nowej studni, ale pozostawiał tylko jeden zbiornik na wodę o poj. 18 m3, co w sytuacji ekstremalnej okazało niewystraczające. Nadto brak rozdziału sieci wodociągowej na sektory nie pozwala na zadawalające wszystkich racjonowanie wody.

W tej sytuacji, w dniu 08 lipca 2019 r., komisyjnie dokonaliśmy przeglądu sieci wodociągowej i stwierdziliśmy, że:

  • brak aktualnej dokumentacji sieci wodociągowej,
  • jest możliwość zapewnienia wody na działkach od nr 2 do nr 21 poprzez czasowe zamknięcie wody dla działek od nr 22 do nr 96,
  • jest możliwość zainstalowania drugiego zbiornika na wodę o podobnej pojemności, co będzie stanowiło rezerwę wody w trudnych sytuacjach.

Po zasięgnięciu w dniu 05 lipca 2019 r. opinii Prezesa MPGK i Kierownika Zakładu Wodociągów i Kanalizacji MPGK w Choszcznie oraz stanowiska ww. Komisji, postanowiłem, że na najbliższym posiedzeniu Zarządu zaproponuję podjęcie uchwały w sprawie przeniesienia i zainstalowania drugiego zbiornika na wodę oraz wykonanie aktualnego planu sieci wodociągowej, a także rozważenie możliwości podzielenia Ogrodu na sektory, co pozwoli na sprawiedliwe racjonowanie wody.

Prezes Zarządu ROD

Leopold Ochalik

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem