ROD Pionier w Choszcznie

                                                       

 

Apel o segregowanie odpadów

Apel o segregowanie odpadów komunalnych.

 

  1. Przepis § 68 pkt. 2 Regulaminu ROD stanowi, że „działkowcom oraz innym osobom przebywającym na terenie ROD zabrania się wrzucania do ogrodowych pojemników na odpady części roślin oraz nie pochodzących z działki odpadów komunalnych.
  2. Każdy Działkowiec, zgodnie z § 42 Regulaminu ROD, zobowiązany jest do wyposażenia działki w kompostownik. Punkt 3 tego paragrafu nakłada na działkowców obowiązek kompostowania pochodzących z działki części roślin.
  3. Posegregowane odpady trafić muszą do wyznaczonych kontenerów- tworzywa sztuczne do żółtych, papier do niebieskich, szkło konsumpcyjne do zielonego, pozostałe do czarnego na odpady zmieszane.
  4. Musimy sami przestrzegać zasad składowania odpadów, musimy zwracać uwagę innym, którym czasami „pamięć zawodzi”, nie brakuje też osób, które wykorzystują nasze składowiska na parkingach do opróżniania przydomowych koszy czy pozbywania się „gabarytów”. Takie nadużycia, stwierdzone, zauważone przez kogokolwiek z nas działkowców, należy zgłaszać bezwzględnie na Policję. W tym miejscu nie sposób pominąć śmieci wielkogabarytowych, które rosną na naszych parkingach, jak na wysypiskach śmieci. Przypominam, iż każdy działkowiec „gabaryty” winien wywozić we własnym zakresie i na własny koszt do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w MPGK przy ul. Komunalnej (przy Oczyszczalni Ścieków).

 

Prezes Zarządu ROD

Leopold Ochalik

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem