ROD Pionier w Choszcznie

                                                       

 

OBOWIĄZEK UTRZYMANIA PORZĄDKU NA DZIAŁKACH

OBOWIĄZEK UTRZYMANIA PORZĄDKU NA DZIAŁKACH

 
Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pionier”, sprawując na podstawie art. 14 ust. 3 ustawy o ROD oraz § 38 Regulaminu ROD nadzoru nad właściwym zagospodarowaniem Rodzinnego Ogrodu Działkowego, po kolejnym przeglądzie działek  stwierdza, że wiele działka jest zaniedbanych, a wręcz nieużytkowanych.

Zgodnie z § 36 ust. 1 pkt 2 Regulaminu ROD do działkowca należy utrzymanie porządku i czystości w odniesieniu do jego działki, a na podstawie § 67 pkt 1 Regulaminu ROD, działkowiec obowiązany jest dbać o estetyczny wygląd działki i ROD.

Wobec powyższego Zarząd ROD przypomina o obowiązku wykonania prac porządkowych na działkach, a w szczególności likwidacji chwastów, skoszenia trawy oraz do uporządkowania i utrzymania  w czystości przyległą do działki alejkę na połowie jej szerokości, a także obcięcia przechodzących na alejkę gałęzi drzew lub krzewów.

Zarząd jednocześnie informuje, że nie zastosowanie się do powyższego będzie podstawą do indywidualnych wezwań działkowców, a w przypadku braku reakcji na wezwanie w tej sprawie, zgodnie z art. 36 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych (Dz. U. z 2014 r., poz. 40 z późn. zm.), może stanowić przesłankę do wypowiedzenia umowy dzierżawy działkowej.

 

Prezes Zarządu ROD

Leopold Ochalik

 

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem